Wyszukiwanie zaawansowane

Witamy w sklepie CAMPER

Czekan DMM Raptor

Oceń ten produkt jako pierwszyDostępność: W magazynie

Nazwa produktu Cena Ilość
DMM Raptor 55 cm - Łopatka

Normalna cena: 565,00 zł

Promocja: 435,00 zł

DMM Raptor 55 cm - Młotek

Normalna cena: 565,00 zł

Promocja: 435,00 zł

Krótki opis

Niesłychanie uniwersalny czekan, który przyda się zarówno w trakcie bardziej zaawansowanego zimowego trekkingu, jak i w czasie prosty górskich wspinaczek. Sprzedawany w zestawie z lonżą nadgarstkową.
Czekan DMM Raptor

Więcej widoków


Niesłychanie uniwersalny czekan, który przyda się zarówno w trakcie bardziej zaawansowanego zimowego trekkingu, jak i w czasie prosty górskich wspinaczek. Sprzedawany w zestawie z lonżą nadgarstkową. 


Raptor to prawdopodobnie najdłużej rozwijany model w rodzinie czekanów DMM. Jego pierwsza generacja pojawiła się w 1999 roku i od początku zawojowała rynek, zwłaszcza brytyjski, gdzie po dziś dzień jest jednym z najpopularniejszych czekanów. Jak odnowić produkt, który wszyscy lubią i cenią?


DMM podjął się tego ryzyka w 2012 roku, kiedy przeprojektował całe swoje „zimowe portfolio”, prezentując m.in. modele Switch i Apex. Raptor zyskał wtedy delikatnie wygięte stylisko, które od tej generacji kute jest na gorąco z aluminium 7075. Dzięki wzmocnionej w ten sposób konstrukcji, Raptory mogą być używane jako w pełni atestowane, centralne punkty asekuracyjne - zupełnie jak klasyczne czekany stanowiskowe typu T. W środkowej części główki czekana znajdziemy oczko do wpięcia karabinka. 


Dodatkowa krzywizna nie wpłynęła znacząco na wygodę trekkingu, za które chwalony był poprzedni model. Raptor wciąż występuje w dwóch wersjach długości - 50 oraz 55 cm - tak, żeby zarówno wysokie jak i niskie osoby mogły z niego skorzystać w najbardziej komfortowych warunkach. „Wgryzanie” się w ziemię ułatwia ostro zakończone stylisko, przy którym znajdziemy dodatkowy punkt wpięcia. 


Ostrze czekana DMM Raptor zachowuje dość neutralny profil, który będzie nieoceniony podczas stromych podejść w luźnym terenie oraz na łatwiejszych drogach, dzięki precyzyjnemu czubkowi. Jeśli jednak zamarzy nam się „bardziej ambitne” wspinanie, możemy wyposażyć naszego Raptora w ostrze z modelu Fly, które charakteryzuje się dużo agresywniejszym, bardziej atakującym kształtem. Od strony technicznej ostrze zawsze stanowi jeden element z młotkiem lub łopatką. Dodać należy, że zarówno łopatka, jak i młotek są pełnowymiarowymi narzędziami, które zawsze przydadzą się w ścianie.


Rękojeść wykonana jest z mocnego aluminium, dodatkowo ogumowanego plastiku, który ułatwia trzymanie i operowanie dziabą, niezależnie od wielkości dłoni czy grubości rękawic, w jakich przyjdzie nam się wspinać. Zastosowanie izolacji sprawia, że ta część czekana nie łapie tak szybko zimna, co jest niezwykle przydatne w czasie długich, zimowych przejść. Sam czekan w dolnej części jest nawiercany, dzięki czemu udało się jeszcze bardziej zbić masę, nie obniżając przy tym wytrzymałości. 


Raptor został również bardzo skrupulatnie zabezpieczony przed wilgocią - zarówno w punkcie styku styliska z rękojeścią, jak i przy głowicy czekana znajdziemy wodoodporny klej, który dodatkowo usztywnia konstrukcję. Inaczej niż na brytyjskich samochodach, na brytyjskich dziabach nie ma prawa pojawić się nawet kropka rdzy :-)


Czekan dostarczany jest w zestawie z lonżą nadgarstkową Standard Leash, która dzięki swojej szybkiej regulacji i oddychającej, piankowej rękojeści gwarantuje komfort podczas nawet najtrudniejszych przejść. 


Waga: 
50 cm + Łopatka - 644 g
50 cm + Młotek - 665 g 
55 cm + Łopatka - 664 g
55 cm + Młotek - 685 g


Wytrzymałość wzdłużna - 20 kN


Czekan, podobnie jak wszystkie produkty DMM został wyprodukowany w Walii


Czekan posiada atest CE EN 13089:2011 oraz UIAA 152


Film promujący Raptora:Pobierz plik:
Katalog DMM   Katalog DMM    Katalog DMM  
DMM Instrukcja
Dostawa 0-48 godzin

Mogą cię również zainteresować następujące produkty

Czekan DMM APEX

Czekan DMM APEX

879,99 zł

Czekan DMM FLY

Czekan DMM FLY

669,99 zł

   

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.


Napisz własną recenzję

Oceniasz: Czekan DMM Raptor