Wyszukiwanie zaawansowane

Witamy w sklepie CAMPER

Szkoła wspinania DOZENT - Wojciech Wajda

Dozent Main

paprika korps

   Wojciech "Dozent" Wajda:

Wspina się od: 1981 r.

Członek Paprika Korps od: 2013 r.

Uprawnienia: instruktor alpinizmu PZA, instruktor wspinaczki sportowej i wysokogórskie (uprawnienia państwowe), ekiper PZA

Przynależność klubowa: KW Wrocław 

Szkoła używa: DMM, Edelweiss, NSTSkylotec

 

Blacha PZA HomeEmail

 

 Krótko o sobie:

Urodziłem się w 1955 r i nim zacząłem się wspinać zdążyłem skończyć studia (inżynier mechanik, Politechnika Wrocławska). Młodszym instruktorem zostałem w 1988, instruktorem w 1990, a w 1994, po zmianie stopni, instruktorem alpinizmu. Szkolę nieprzerwanie od 1988 (skały, Tatry lato i zima, kursy instruktorskie, unifikacje). Oprócz znacznej ilości "normalnych wspinaczy" wyszkoliłem też (jako asesor) przynajmniej trzynastu instruktorów. Ze swoich rekreacyjnych wspinaczek najlepiej wspominam zimowe przejście Surdela na wschodniej ścianie MSW (16 godzin wspinania w załamaniu pogody, jakkolwiek z biwakiem, niewykluczone, że wtedy najszybsze - 1987 z Pawłem Skudlarskim) i drogę Cassina na Piz Badile (od lodowca, w 11 godzin, 2009, z Rafałem Kardasiem). Tą ostatnia była dla mnie zresztą prezentem dla samego siebie na pięćdziesiąte czwarte urodziny. Mam też na koncie (jako skutek uboczny prac nad przewodnikami po Sokolikach i Rudawach) paredziesięt nowych dróg skałkowych (sporo bez asekuracji).

Dysponuję najlepszą znajomością dróg szkoleniowych w Rudawach i Sokolikach (kilkuset wyszkolonych w Sokolikach kursantów), doskonałą znajomością zagadnień technicznych i polecanych metod asekuracji (udział w prawie wszystkich ostatnio organizowanych unifikacjach instruktorskich - w charakterze wykładowcy, kilkadziesiąt turnusów w COS PZA Betlejemka - można powiedzieć, że jestem człowiekiem Betlejemki, uczestniczyłem w opracowywaniu stosowanych tam metod szkolenia, praca w Komisji Szkolenia - między innymi opracowywanie programów szkolenia, praca na kursach instruktorskich instruktorów taternicwa i wspinaczki skalnej). Zapewniam również uzyskanie prawidłowych podstaw techniki wspinania dających bazę do jej dalszego rozwoju.

Kursy:

Zobacz pełną ofertę kursów Szkoły wspinania DOZENT: