Wyszukiwanie zaawansowane

Witamy w sklepie CAMPER

Lonża do Via Ferraty Skylotec RIDER 3.0

Oceń ten produkt jako pierwszyDostępność: W magazynie

Normalna cena: 599,00 zł

Promocja: 549,99 zł

Krótki opis

RIDER 3.0 - długo oczekiwany, samoblokujący zestaw do Via Ferraty!
Lonża do Via Ferraty Skylotec RIDER 3.0

Więcej widoków

RIDER 3.0 - długo oczekiwany, samoblokujący zestaw do Via Ferraty! 


RIDER 3.0 to dopracowany do perfekcji, unikalny zestaw ferratowy opracowany przez Skyloteca. Jego cechą szczególną jest zapinany na linę hamulec. Zasada jego działania jest bardzo prosta - idąc do góry, przesuwamy bloker, który płynnie podąża za nami. W przypadku odpadnięcia, specjalna konstrukcja rolek wewnątrz przyrządu natychmiast blokuje go na kablu, eliminując ryzyko lotu. Jest to o tyle istotne, że siły działające na użytkownika w ewentualnej sytuacji awaryjnej na Via Ferracie, są znacznie większe, niż w czasie wspinania. Automatycznie blokujący się hamulec to najbezpieczniejsze rozwiązanie, które w wielu sytuacjach pozwoli uniknąć poważnych obrażeń. Rider 3.0 działą na stalowych linach o średnicy od 11 mm do 16 mm - co więcej, dzięki dołączanemu do zestawu kluczowi "Cableguy" możemy sprawdzić, czy wybrana przez nas Via Ferrata mieści się w tym zakresie. Jeśli nie, specjalny otwór u góry blokera umożliwia dopięcie karabinka


Jeśli chodzi o absorber, lonża ta posiada specjalny system przeszycia, nazwany znacząco Two-Step-System. To, oraz inne ciekawe pomysły zastosowane w tej lonży pozwoliły jej zdobyć nagrodę IF Product Design Award.


Jak działa Two-Step-System?


Inaczej niż w produktach konkurencji, absorber jest dwa razy dłuższy i zszyty na kształt znaku "+". Co to daje? W przypadku odpadnięcia osoby ciężkiej, absorber pracuje na pełnej długości pętli, natomiast w przypadku lżejszych użytkowników, rozpruwana jest tylko pierwsza część absorbera. Dzięki takiemu systemowi RIDER 3.0 szybko, komfortowo i przede wszystkim bezpiecznie wyłapuje loty zarówno osób "lekkich" jak i lżejszych :-) Dodatkowo, siła graniczna zawsze pozostaje poniżej 6 kN.


Oprócz blokera, lonża wyposażone jest także w karabinek bliźniaczy do tych, użytych w modelu SKYSAFE II. Zostały zaprojektowane specjalnie w celu wykorzystania ich na Via Ferratach - dlatego, inaczej niż u konkurencji, wykonane są one ze stali nierdzewnej zamiast z aluminium. Efektem tego jest znacznie zwiększona wytrzymałość, wynosząca aż 27 kN! Dodatkowo, użebrowanie karabinka ułatwia jego obsługę, nawet podczas opadów deszczu lub śniegu. Karabinki zostały oznaczone różnymi kolorami w celu ułatwienia szybkiej identyfikacji lewy-prawy. Naturalnie, karabinek posiada dwustopniową blokadę (łatwo obsługiwaną nasadą dłoni) oraz zamek typu Keylock. Wisienką na torcie jest prześwit, wynoszący aż 31 mm.


Warty odnotowania jest również fakt, że w 2012, po śmiertelnym wypadku  w Austrii i przebadaniu przez UIAA oraz Alpenverein większości zestawów dostępnych na europejskim rynku, SKYSAFE II okazał się być jednym z najbezpieczniejszych w stawce, a SKYLOTEC w przeciwieństwie do wielu innych, znanych producentów nie musiał wycofywać i przeprojektowywać swoich produktów. 
Kliknij, by przeczytać na stronie alpenverein pełen opis wypadku, wyjaśnienie problemu oraz lista lonży wycofanych z użytku. 


Waga całego zestawu to 950 g. 


Wszystkie elementy zestawu zostały wyprodukowane w Europie z użyciem najwyższej jakości materiałów.


Set posiada atest CE EN 958.


 


Pobierz plik:

Katalog Skylotec
    Katalog Skylotec     Katalog Skylotec

Deklaracja Skylotec     Instrukcja Skylotec
Dostawa 0-48 godzin
Waga 950 g
Materiał Stal
Prześwit 31 mm
Keylock Tak
Wytrzymałość wzdłużna 27 kN

Mogą cię również zainteresować następujące produkty

Lonża do Via Ferraty Skylotec Skysafe DURO

Lonża do Via Ferraty Skylotec Skysafe DURO

279,99 zł

     

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.


Napisz własną recenzję

Oceniasz: Lonża do Via Ferraty Skylotec RIDER 3.0