Wyszukiwanie zaawansowane

Witamy w sklepie CAMPER

Lonża do Via Ferraty Skylotec SKYSAFE II

Oceń ten produkt jako pierwszyDostępność: W magazynie

Normalna cena: 299,00 zł

Promocja: 250,00 zł

Krótki opis

SKYSAFE II - najbezpieczniejsza i najbardziej innowacyjna lonża do Via Ferraty!
Lonża Skylotec SKYSAFE II

Więcej widoków

SKYSAFE II - najbezpieczniejsza i najbardziej innowacyjna lonża do Via Ferraty!


SKYSAFE II to najnowszy zestaw asekuracyjny wyprodukowany przez Skyloteca. W odróżnieniu od produktów konkurencji, lonża ta posiada specjalny system przeszycia, nazwany znacząco Two-Step-System. To, oraz inne ciekawe pomysły zastosowane w tej lonży pozwoliły jej zdobyć w 2011 r. nagrodę IF Product Design Award.


Jak działa Two-Step-System?


Inaczej niż w produktach konkurencji, absorber jest dwa razy dłuższy i zszyty na kształt znaku "+". Co to daje? W przypadku odpadnięcia osoby ciężkiej, absorber pracuje na pełnej długości pętli, natomiast w przypadku lżejszych użytkowników, rozpruwana jest tylko pierwsza część absorbera. Dzięki takiemu systemowi SKYSAFE II szybko, komfortowo i przede wszystkim bezpiecznie wyłapuje loty zarówno osób "lekkich" jak i lżejszych :-) Dodatkowo, siła graniczna zawsze pozostaje poniżej 6 kN.


Karabinki użyte w lonży zostały zaprojektowane specjalnie w celu wykorzystania ich na Via Ferratach - dlatego, inaczej niż u konkurencji, wykonane są one ze stali nierdzewnej zamiast z aluminium. Efektem tego jest znacznie zwiększona wytrzymałość, wynosząca aż 27 kN! Dodatkowo, użebrowanie karabinka ułatwia jego obsługę, nawet podczas opadów deszczu lub śniegu. Karabinki zostały oznaczone różnymi kolorami w celu ułatwienia szybkiej identyfikacji lewy-prawy. Naturalnie, karabinek posiada dwustopniową blokadę (łatwo obsługiwaną nasadą dłoni) oraz zamek typu Keylock. Wisienką na torcie jest prześwit, wynoszący aż 31 mm.


Warty odnotowania jest również fakt, że w 2012, po śmiertelnym wypadku  w Austrii i przebadaniu przez UIAA oraz Alpenverein większości zestawów dostępnych na europejskim rynku, SKYSAFE II okazał się być jednym z najbezpieczniejszych w stawce, a SKYLOTEC w przeciwieństwie do wielu innych, znanych producentów nie musiał wycofywać i przeprojektowywać swoich produktów. 
Kliknij, by przeczytać na stronie alpenverein pełen opis wypadku, wyjaśnienie problemu oraz lista lonży wycofanych z użytku. 


Waga całego zestawu to tylko 450 g.


Wszystkie elementy zestawu zostały wyprodukowane w Europie z użyciem najwyższej jakości materiałów.


Set posiada atest CE EN 958.


Zobacz tabelkę, ilustrującą korzyści płynące z systemu TSS:


Tabela TSS


Pobierz plik:

Katalog Skylotec
    Katalog Skylotec     Katalog Skylotec

Deklaracja Skylotec    Instrukcja Skylotec
Dostawa 0-48 godzin
Waga 450 g
Materiał Stal
Prześwit 31 mm
Keylock Tak
Wytrzymałość wzdłużna 27 kN

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.


Napisz własną recenzję

Oceniasz: Lonża do Via Ferraty Skylotec SKYSAFE II