Wyszukiwanie zaawansowane

Witamy w sklepie CAMPER

Blok DMM IMPACT BLOCK S

Oceń ten produkt jako pierwszyDostępność: W magazynie

1 100,00 zł

Krótki opis

Blok DMM IMPACT BLOCK - to poważny sprzęt, przeznaczony dla profesjonalistów! Mniejsza z dwóch wersji tego modelu.
Blok DMM IMPACT BLOCK S

Blok DMM IMPACT BLOCK - to nie jest zabawka! To poważny sprzęt, przeznaczony dla profesjonalistów! Ten specjalny bloczek został zaprojektowany przy współpracy z Treemagineers - prawdopodobnie najlepszym teamem arborystów na świecie! Jest to mniejsza wersja tego modelu.


Przeznaczony dla arborystów, blok DMM odpowiada za kontrolowane wyłapywanie i opuszczanie gałęzi lub innych ciężarów. Niezależnie od sytuacji, IMPACT BLOCK je wyłapie! A mogą to być wyjątkowo duże rzeczy - wersja S ma wytrzymałość na poziomie 200 kN! Żeby dać Wam obraz, jak ogromna jest to wytrzymałość, możemy powiedzieć, że 200 kN to mniej więcej tyle, co zsumowana wytrzymałość 10 zwykłych karabinków! Nie zapominajmy jednak, że IMPACT BLOCK to wciąż bloczek - i tak także możemy go używać. A jeśli połączymy ten fakt z informacją, o tym jak duże jest jego dopuszczalne bezpieczne obciążenie (WLL), możemy pracować ze spokojną głową. 40 kN to wręcz imponujący wynik. Nie mniejsze wrażenie robi również średnica lin, z którymi może współpracować blok - zakres do 16 mm umożliwia operacje z praktycznie każdą liną dostępną na rynku.


Dzięki kuciu okładek bloczka na gorąco udało się całkowicie wyeliminować ostre krawędzie. Dzięki temu powierzchnia jest gładka, a tym samym absolutnie nieszkodliwa dla produktów tekstylnych. Za bezpieczeństwo odpowiada także zakręcana blokada, uniemożliwiająca samoistne otworzenie przyrządu. Dodatkowa możliwość wpinania oraz przekładania lin na wszelkie możliwe sposoby otwiera całe mnóstwo nowych form i miejsc zastosowania bloczka. Oczywiście, w granicach rozsądku i z uwzględnieniem praw fizyki ;-)


Co więcej, za odporność i płynność działania odpowiadają także trzepienie, wykonane z hartowanej stali nierdzewnej! Naoliwiona tuleja znajdująca się w tym modelu, została wyprodukowana przez szanowaną, amerykańską firmę Oilite - mamy więc gwarancję bezstresowej pracy. I to niezależnie od warunków!


Dodatkową "atrakcją" jest także oznaczenie kolorystyczne, ułatwiające odróżnienie zwykłego Pinto od jej większego brata, modelu Impact Block L. Co więcej, każdy bloczek jest anodyzowany zgodnie z normą BS EN 12373-1:2001, Klasa 10E1. Ta dosyć enigmatyczna nazwa oznacza jedno - żadna korozja nie ma prawa się pojawić, nawet w najtrudniejszych warunkach.


Bloczek, podobnie jak cały sprzęt DMM'a został wyprodukowany w Walii!


Parametry:


Wytrzymałość: 200 kN
Dopuszczalne bezpieczne obciążenie (WLL): 40 kN
Średnica lin: do 16 mm
Wysokość: 180 mm
Szerokość: 100 mm
Grubość: 80 mm
Waga: 1860 g


Posiada atesty CE EN12278:2007; EN795B:2012; NFPA 1983 (2012 Edition) Klasa G


Zobacz film z kilku sposobów zastosowania Impact Blocka:
Pobierz plik:
Katalog DMM   Katalog DMM   Katalog DMM  
DMM Instrukcja
Dostawa 0-48 godzin

Mogą cię również zainteresować następujące produkty

Blok DMM IMPACT BLOCK L

Blok DMM IMPACT BLOCK L

1 740,00 zł

     

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.


Napisz własną recenzję

Oceniasz: Blok DMM IMPACT BLOCK S