Wyszukiwanie zaawansowane

Witamy w sklepie CAMPER

Czekan DMM FLY

Oceń ten produkt jako pierwszyDostępność: W magazynie

Nazwa produktu Cena Ilość
DMM Fly Łopatka

669,99 zł

DMM Fly Młotek

669,99 zł

Krótki opis

Najbardziej wszechstronny przedstawiciel nowej rodziny czekanów DMM. All-rounder, który nie zawiedzie Cię niezależnie od warunków!
Czekan DMM FLY

Więcej widoków

Najbardziej wszechstronny przedstawiciel nowej rodziny czekanów DMM. All-rounder, który nie zawiedzie Cię niezależnie od warunków!


Obecny Fly to przeprojektowana i udoskonalona wersja najpopularniejszego modelu DMM. Dzięki swojej wszechstronnej konstrukcji, sprawdzi się zarówno w trakcie tatrzańskich czy alpejskich wspinaczek, jak i podzczas trudniejszej turystyki górskiej. Klasyczne i delikatne wygięcie styliska (wykonanego z megamocnego aluminium 7075), sprawia, że czekan zawsze pewnie siada i bezpiecznie trzyma ciężar wspinacza, a operowanie nim jest wyjątkowo przewidywalne.


Ten  50-centrymetrowy czekan został zaprojektowany z uwzględnieniem wygody i komfortu użytkowania. Rękojeść wykonana jest z mocnego aluminium, dodatkowo pokrytego warstwą gumowanego plastiku, który ułatwia trzymanie i operowanie dziabą, niezależnie od wielkości dłoni czy grubości rękawic, w jakich przyjdzie nam się wspinać. Zastosowanie izolacji sprawia, że ta część czekana nie łapie tak szybko zimna, co jest niezwykle przydatne w czasie długich, zimowych przejść. Sam czekan w dolnej części jest nawiercany, dzięki czemu udało się jeszcze bardziej zbić masę, nie obniżając przy tym wytrzymałości. Dodatkowym ułatwieniem jest odkręcany trigger w dolnej części dziaby. Istnieje również możliwość dokupienia drugiego handrestu i zamontowanie go na wysokości styku styliska z rękojeścią. W zestawie z czekanem dostajemy również klucze imbusowe do zmiany ostrzy.


Ostrza same w sobie też stanowią dzieło sztuki. Zamiast pojść na łatwiznę i dostosować któryś ze swoich dotychczasowych modeli, DMM zaprojektował ostrza od podstaw, czerpiąc z tego, co sugerowali wspinacze. Oś osadzenia ostrza w głowicy została obniżona, by zapewnić lepsze wyważenie oraz zwiększyć precyzję wspinanai. Ostrza, dla redukcji masy i zwiększenia wytrzymałości, są zintegrowane z młotkiem lub łopatką. Dla bezpieczeństwa, wszystkie czekany wyposażone są w osłonę ostrza.


Łopatka ma bardzo przyjemne i użyteczne rozmiary, a do tego niską wagę - zapewnia skuteczne oczyszczanie półek ze śniegu, a dodatkowo nie zakłóca równowagi i wyważenia czekana. Podobnie młotek, którym bez probelmu będzie można wybijać haki.


Nadal jednak, Fly potrafi zaskoczyć  - chociażby systemem TRIC, czyli T-Rated Integrity Construction. Pod tym skrótem kryje się specjalna konstrukcja wszystkich czekanów DMM, dzięki której wytrzymałość wzdłużna wynosi aż 20 kN! Jak tego dokonano? Wszystko dzięki kuciu na gorąco, ogromnym prasom, gdzie czekany są wykuwane pod naciskiem ponad 100 ton a także projektowaniu CNC. Dzięki temu, pomimo większej krzywizny, wszystkie dziaby mogą być używane jako centralne punkty asekuracyjne - zupełnie jak klasyczne czekany stanowiskowe typu T. W środkowej części główki czekana znajdziemy oczko do wpięcia karabinka. Przyznać trzeba, że Walijczycy bardzo się postarali :-) 


Wbicie czekana, nawet w bardzo ciężki śnieg, nie będzie problem. Gwarantuje to ostry, zakrzywiony szpic znajdujący się na dole Fly'a. Świetnie sprawdzi się on także przy podejściach czy hamowaniu podczas zjazdu. Znajdujące się w nim oczko umożliwia wpięcie lonży. 


Fly został również bardzo skrupulatnie zabezpieczony przed wilgocią - zarówno w punkcie stylu styliska z rękojeścią jak i przy głowicy czekana znajdziemy wodoodporny klej, który dodatkowo usztywnie konstrukcję. Inaczej niż na brytyjskich samochodach, na brytyjskich dziabach nie ma prawa pojawić się nawet kropka rdzy :-)


A jeśli nasz opis nie przekonał Was do Fly'a, przeczytajcie recenzje magazynu UKClimbing :-)


Zobaczcie też film o całej ofercie czekanów DMM:


 


 


Dane techniczne:


Długość - 50 cm
Materiał - aluminium 7075 


Waga:
wersja z młotkiem - 718 g
wersja z łopatką -  721 g 


 Wytrzymałość wzdłużna - 20 kN


Czekan, podobnie jak wszystkie produkty DMM został wyprodukowany w Walii


Pobierz plik:
Katalog DMM   Katalog DMM    Katalog DMM  
DMM Instrukcja
Dostawa 0-48 godzin

Mogą cię również zainteresować następujące produkty

Czekan DMM APEX

Czekan DMM APEX

879,99 zł

     

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.


Napisz własną recenzję

Oceniasz: Czekan DMM FLY