Wyszukiwanie zaawansowane

Witamy w sklepie CAMPER

Edelweiss

Europejska jakość w megakorzystnej cenie!

Taki właśnie jest Edelweiss. Ta francuska firma-legenda, działa na rynku od ponad 220 lat. W tym czasie wytrzymała liczne światowe kryzysy, które nie przeszkodziły jej wprowadzić rozlicznych innowacji. Jedna z ważniejszych z nich jest stworzenie, ponad 60 lat temu, powszechnie używany dzisiaj typ liny o konstrukcji rdzeniowej. Jako pierwsza zastosowała także pełną impregnację rdzenia i koszulki liny. W 2011 roku wprowadzili również nowy system produkcji lin wspinaczkowych Perform 3, poprawiający komfort użytkowania, zdolność do pochłaniania energii i redukujący ciężar liny. Jest również twórcą takich technologii jak HD Cover czy Supereverdry.

Edelweiss to jednak nie tylko liny - to również pełna oferta sprzętu wspinaczkowego, porządnie zaprojektowanego i pieczałowicie wykonanego. Począwszy od bloczków, poprzez kubki czy karabinki widać dbałość o detale oraz niesamowitą sumienność w dążeniu do perfekcji. Dla nich każdy produkt jest tak samo ważny - bo dba o bezpieczeństwo wspinacza! A bezpieczeństwo to podstawa!

 

Technologie Edelweissa
 

Perform 3

Perform 3 to nowy, autorski system produkcji lin wspinaczkowych opracowany przez Edelweissa. Co jest w nim wyjątkowego? Dzięki specjalnemu hartowaniu włokien, liny z tym systemem mają znacznie niższą siłę graniczną, a więc w trakcie odpadnięcia skuteczniej i delikatniej wychwytują wspinacza. Różnica wynosi ok. 12.5%, co w ekstremalnych sytuacjach może pomóc uniknąć poważnych obrażeń. Perform 3 to również użycie najnowszej generacji polimerów, dzięki czemu liny stają się lżejsze nawet o 5 g./m, w porównaniu do konkrencyjnych lin o podobnej średnicy. Technologia ta poprawia też komfort użytkowania, zdolność do pochłaniania energii oraz wytrzymałość liny. Dowodem tego są testy UIAA , w których liny Edelweissa są w stanie przyjąć do 2 odpadnięć więcej niż ich bezpośredni rywale.


 

HD Cover

HD Cover to innowacyjny system prowadzenia oplotu, dzięki któremu powierzchnia liny jest smuklejsza i bardziej zwarta niż w tradycyjnym procesie technologicznym. HD Cover pozwala zmniejszyć opory tarcia w systemie asekuracyjnym, zwiększa odporność na zanieczyszczenia i zdecydowanie wydłuża żywotność liny. Sama grubość włókien nie jest przy tym zmieniana, a zatem waga nie zwiększa się.


 

Supereverdry

SuperEverdry to obecnie najskuteczniejszy system impregnacji lin wspinaczkowych (potwierdzone badaniami UIAA). Dzięki niezależnemu impregnowaniu koszulki oraz włókien rdzenia, w niekorzystnych warunkach atmosferycznych lina absorbuje wilgoć w zdecydowanie mniejszym stopniu niż liny konkurencji. Konsekwencją tego jest utrzymywanie się stałej wagi liny podczas letnich i zimowych wspinaczek oraz jej niezamarzanie i sztywnienie zimą. Impregnacja nie zmienia wytrzymałości liny ani nie skraca jej żywotności.

 

Strona domowa   Mail   Facebook Edelweiss   Edelweiss YT 

Pobierz plik:
Katalog Edelweiss     Katalog Edelweiss

Produkty 1 do 10 z 31

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3

Siatka  Lista 

Ustaw kierunek malejący
 1. Bloczek Edelweiss Roler

  Bloczek Edelweiss ROLLER

  Klasyczny, podwójny bloczek o nieruchomych okładzinach, oparty na łożyskach kulkowych. Może być używany zarówno na linach stalowych, jak i standardowych statykach.
  Dowiedz się więcej

  199,99 zł

 2. Bloczek Edelweiss Rotor

  Bloczek Edelweiss ROTOR

  Klasyczny bloczek o nieruchomych okładzinach oraz samosmarujących łożyskach. Więcej zastosowań niż można się spodziewać!
  Dowiedz się więcej

  49,99 zł

 3. Czołówka Edelweiss Polaris

  Czołówka Edelweiss Polaris

  Prostota, małe wymiary, wygoda, lekkość i dużo światła, czyli Edelweiss Polaris! Ta czołówka, tak jak gwiazda polarna od której powstała jej nazwa, doprowadzi nocnych wędrowców bezpiecznie do celu :-)
  Dowiedz się więcej

  59,99 zł

 4. Czołówka Edelweiss Sirius

  Czołówka Edelweiss Sirius

  Syriusz, to najjaśniejsza i jedna z najbliższych Ziemi gwiazd. Nic więc dziwnego, że to właśnie ona stała się dla Edelweiss inspiracją przy tworzeniu najnowszej czołówki o mega mocnym strumieniu światła!
  Dowiedz się więcej

  119,99 zł

 5. Karabinek Edelweiss Guard

  Karabinek Edelweiss GUARD

  Najnowszy karabinek HMS Guard, wyposażony w niehaczący zamek typu Keylock.


  Dowiedz się więcej

  39,99 zł

 6. Karabinek Edelweiss Guard-O

  Karabinek Edelweiss GUARD O

  Owalny karabinek GUARD-O, wyposażony w niehaczący zamek typu Keylock.
  Dowiedz się więcej

  34,99 zł

 7. Karabinek Edelweiss Link

  Karabinek Edelweiss LINK

  Karabinek HMS Link w nowej odsłonie kolorystycznej, wyposażony w niehaczący zamek typu Keylock.


  Dowiedz się więcej

  Normalna cena: 36,99 zł

  Promocja: 34,99 zł

 8. Karabinek Edelweiss O3

  Karabinek Edelweiss O3

  O3 to aluminiowy, owalny karabinek z 3-stopniową, automatyczną blokadą - maksimum bezpieczeństwa i wygody pracy.
  Dowiedz się więcej

  44,99 zł

 9. Kask Edelweiss Vital II

  Kask Edelweiss Vital II

  Nowoczesny, lekki i bezpieczny! Vital II to wszechstronny kask sportowy, wyposażony w magnetyczne zapięcie i wygodną regulacje. Docenią go wspinacze, alpiniści jak również i fani Via Ferrat.
  Dowiedz się więcej

  159,99 zł

 10. Krętlik Edelweiss SWIVEL SWR

  Krętlik Edelweiss SWIVEL SWR

  Swivel to kompaktowy i poręczny krętlik, zapobiegający skręcaniu się liny podczas wyciągania ciężarów.
  Dowiedz się więcej

  114,99 zł

Produkty 1 do 10 z 31

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3

Siatka  Lista 

Ustaw kierunek malejący