Wyszukiwanie zaawansowane

Witamy w sklepie CAMPER

Czołówka Edelweiss Polaris

Oceń ten produkt jako pierwszyDostępność: W magazynie

59,99 zł

Krótki opis

Prostota, małe wymiary, wygoda, lekkość i dużo światła, czyli Edelweiss Polaris! Ta czołówka, tak jak gwiazda polarna od której powstała jej nazwa, doprowadzi nocnych wędrowców bezpiecznie do celu :-)
Czołówka Edelweiss Polaris

Więcej widoków

Prostota, małe wymiary, wygoda, lekkość i dużo światła, czyli Edelweiss Polaris! Ta czołówka, tak jak gwiazda polarna od której powstała jej nazwa, doprowadzi nocnych wędrowców bezpiecznie do celu :-)


Kompaktowe wymiary czołówki nie oznaczają jednak kiepskiego światła - 3 mocne diody zapewniają szeroki kąt świecenia i równomierne rozświetlenie mroku. W trybie maksymalnej mocy, Polaris dostarcza światło pod kątem 90° na odległość 27 metrów. A to wszystko przy strumieniu światła wynoszącym 28 lumenów. Takie parametry w powiązaniu z wytrzymałą baterią gwarantują, że czołówka sprawdzi się podczas kilkudniowych górskich wędrówek czy jako oświetlenie na kempingu.


Dużym plusem czołówki jest jej solidna konstrukcja. Podczas gdy "prawdziwa" Gwiazda Polarna składa jest z mieszaniny wodoru i helu, Polaris od Edelweissa wykonany jest z mocnego plastiku ABS, dodatkowo wyprofilowanego w dolnej części by ułatwić operowanie czołówką mokrymi rękami lub w trakcie noszenia rękawic. A będziemy mogli używać czołówki także w czasie srogich zim, ponieważ zakres temperatur w jakich jest w stanie pracować wynosi od -30°C do +60°C. Co więcej, osprzęt czołówki wraz z bateriami został zabezpieczony gumową uszczelką, dzięki czemu czołówka osiąga wodoodporność na poziomie IPX6. Oznacza to, że czołówka wytrzymuje bardzo rygorystyczne testy, na które składają się m.in. strumienie lecące z dysz o średnicy 12.5 mm pod dowolnym kontem czy woda docierająca z odległości 3 metrów pod ciśnieniem 100kN/m2 o natężeniu 100l/min. przez 3 minuty. Jeśli czołówka przejdzie taki test, niestraszny jej nawet największy deszcz w Tatrach :-)


Za komfort noszenia odpowiada wygodna, oddychająca i elastyczna gumka, której łatwa regulacja umożliwia szybkie i pewne dopasowanie do głowy. Również sposób umieszczenia czołówki na gumce umożliwia pewną i skuteczną regulacje konta padania światła, zależnie od potrzeb użytkownika. Kolejnym atutem czołówki jest jej bardzo niska waga - Polaris waży jedynie 68 g z bateriami (44 gramy bez).


Czołówka posiada 4 tryby świecenia, aktywowanych poprzez kolejne naciśnięcia włącznika:


1 naciśnięcie: standardowy strumień diód, czołówka osiąga wtedy 10 lumenów i ma zasięg 16,5 m, czas świecienia w tym trybie wynosi 28 godzin;
2 naciśnięcie: maksymalny strumień (28 lumenów) i zasięg (27 metrów), czas święcenia - 10 h;
3 naciśnięcie: ekologiczny strumień światła, 5,5 lumena, zasięg 11,5 metra i czas świecenia na poziomie 50 h!
4 naciśnięcie: migający tryb pracy środkowej diody, przewidziany do wzywania pomocy;
5 naciśnięcie: powoduje wyłączenie czołówki.


Programator został tak zaprojektowany, że w momencie pracy w konkretnym trybie przez czas dłuższy niż 30 sekund, wystarczy pojedyncze naciśnięcie guzika by całkowicie wyłączyć czołówkę.


Tabela pokazująca zmianę zasięgu czołówki w poszczególnych trybach pracy:


Zasięg Sirius


Za zasilanie odpowiadają 2 baterie typu AAA - oryginalnie do zestawu dołączone są baterie firmy Energeizer


Czołówka posiada atest CE oraz RoHS.


Pobierz plik:
Katalog Edelweiss     Katalog Edelweiss

Dostawa 0-48 godzin
Waga 68 g
Strumień światła 28 lumenów
Czas świecenia do 50 h (tryb Eco)
Zasięg do 27 m

Mogą cię również zainteresować następujące produkty

Czołówka Edelweiss Sirius

Czołówka Edelweiss Sirius

119,99 zł

     

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.


Napisz własną recenzję

Oceniasz: Czołówka Edelweiss Polaris