Wyszukiwanie zaawansowane

Witamy w sklepie CAMPER

Czołówka Edelweiss Sirius

Oceń ten produkt jako pierwszyDostępność: W magazynie

119,99 zł

Krótki opis

Syriusz, to najjaśniejsza i jedna z najbliższych Ziemi gwiazd. Nic więc dziwnego, że to właśnie ona stała się dla Edelweiss inspiracją przy tworzeniu najnowszej czołówki o mega mocnym strumieniu światła!
Czołówka Edelweiss Sirius

Więcej widoków

Syriusz, to najjaśniejsza i jedna z najbliższych Ziemi gwiazd. Nic więc dziwnego, że to właśnie ona stała się dla Edelweiss inspiracją przy tworzeniu najnowszej czołówki o mega mocnym strumieniu światła! 


To aż niesamowite, jak producentowi w tak kompaktowym opakowaniu udało się zamontować tak mocne diody - środkowa, odpowiedzialna za świecienie na odległość emituje strumień światła o natężeniu 120 lumenów i jest w stanie świecić na odlegość 120 m przy kącie świecenia 60°. Zamontowane po bokach diody są w stanie roświetlać mrok pod kątem 90° na odległość 6 m. Tak duże pole świecenia idealnie sprawdzi się np. na kempie czy w samochodzie, podczas gdy duży zasięg czołówki w sam raz sprawdzi się podczas nocnych wędrówek czy rowerowych przejażdżek.


Dużym plusem czołówki jest jej solidna konstrukcja. Podczas gdy "prawdziwy" Syriusz składa jest z mieszaniny wodoru i helu, Sirius od Edelweissa wykonany jest z mocnego plastiku ABS, dodatkowo użebrowanego w dolnej części by ułatwić operowanie czołówką mokrymi rękami lub w trakcie noszenia rękawic. A będziemy mogli używać czołówki także w czasie srogich zim, ponieważ zakres temperatur w jakich jest w stanie pracować wynosi od -30°C do +60°C. Co więcej, osprzęt czołówki wraz z bateriami został zabezpieczony gumową uszczelką, dzięki czemu czołówka osiąga wodoodporność na poziomie IPX6. Oznacza to, że czołówka wytrzymuje bardzo rygorystyczne testy, na które składają się m.in. strumienie lecące z dysz o średnicy 12.5 mm pod dowolnym kontem czy woda docierająca z odległości 3 metrów pod ciśnieniem 100kN/m2 o natężeniu 100l/min. przez 3 minuty. Jeśli czołówka przejdzie taki test, niestraszny jej nawet największy deszcz w Tatrach :-)


Za komfort noszenia odpowiada wygodna, oddychająca i elastyczna gumka, której łatwa regulacja umożliwia szybkie i pewne dopasowanie do głowy. Również sposób umieszczenia czołówki na gumce umożliwia pewną i skuteczną regulacje konta padania światła, zależnie od potrzeb użytkownika. Kolejnym atutem czołówki jest jej niska waga - Sirius waży jedynie 96 g z bateriami (60 gramów bez).


Czołówka posiada 6 trybów świecenia, aktywowanych poprzez kolejne naciśnięcia włącznika:


1 naciśnięcie: standardowy strumień środkowej diody, czołówka osiąga wtedy 47 lumenów i ma zasięg 80 m, czas świecienia w tym trybie wynosi 78 godzin;
2 naciśnięcie: największy strumień (120 lumenów) i zasięg (120 metrów) środkowej diody, czas święcenia - 50 h;
3 naciśnięcie: niski strumień środkowej diody, 6 lumenów, zasięg 30 metrów i czas świecenia na poziomie 240 h!
4 naciśnięcie: standardowy strumień bocznych diod, 14 lumenów, zasięg 6 metrów, czas świecenia 110 h i kąt świecenia 90°;
5 naciśnięcie: niski strumień bocznych diod, 7 lumenów, zasięg 4,5 metra a czas świecenia 115 h;
6 naciśnięcie: migający tryb pracy środkowej diody, przewidziany do wzywania pomocy;
7 naciśnięcie: powoduje wyłączenie czołówki.


Tabela pokazująca zmianę zasięgu czołówki w poszczególnych trybach pracy:


Tabela Sirius


Za zasilanie odpowiadają 3 baterie typu AAA - oryginalnie do zestawu dołączone są baterie firmy Energeizer


Czołówka posiada atest CE oraz RoHS.


Pobierz plik:
Katalog Edelweiss     Katalog Edelweiss

Dostawa 0-48 godzin
Waga 94 g
Strumień światła 120 lumenów
Czas świecenia do 240 h (tryb Eco)
Zasięg do 120 m

Mogą cię również zainteresować następujące produkty

Czołówka Edelweiss Polaris

Czołówka Edelweiss Polaris

59,99 zł

     

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.


Napisz własną recenzję

Oceniasz: Czołówka Edelweiss Sirius