Wyszukiwanie zaawansowane

Witamy w sklepie CAMPER

Tenaya

Tenaya

Zastanawialiście się kiedyś, czy buty wspinaczkowe naprawdę muszą tak boleć przed rozbiciem?

Nie muszą! Warunkiem jest posiadanie butów hiszpańskiej firmy Tenaya! Ta powstała w 1997 roku firma od samego początku stawiała na produkcję jak najlepszego obuwia wspinaczkowego, nie bacząc na kompromisy czy wyrzeczenia, zarówno w kwestii osiągów, jak i jakości! Dzięki temu niemal od samego początku ich buty cieszą się powodzeniem oraz szacunkiem na rynkach całego świata, skutecznie rywalizując z największymi graczami tego trudnego rynku!

A wszystko zaczęło się od José Luis'a García Galleg'i, jednego z najlepszy hiszpańskich wspinaczy swoich czasów, zdobywcy El Capitana i wielu innych "honornych" gór. Stwierdził on, że żadne z obecnych na rynku butów nie spełniają jego wysokich potrzeb - postanowił więc produkować swoje własne! Zabrał się do tego z takim przejęciem, pasją i wręcz obsesyjną dbałością o detale, że już w pierwszych butach z charakterystycznym wizerunkiem żaby wspinali się prawdziwi "masterzy" m.in. Ron Kauk. 

Zresztą, po dziś dzień światowa elita wspinaczkowa wybiera właśnie Tenay'ę. Obecnie w ich butach wspina się m.in. Josune Bereziartu (pierwsza kobieta, która poprowadziła 9a), bracia Pou (mistrzowie big walli) czy wielokrotny mistrz Europy i Świata Ramon Julián. Warto nadmienić, że wspinając się w butach Tenayi Ramon poprowadził drogi wyceniane na 9a+/9b. Kliknij, by zobaczyć pełny team Tenayi!

Tenaya nieustannie rozwija i doskonali swoje buty, wprowadzając takie systemy jak unikalna w skali światowej konstrukcja SXRDynamics. Dzięki przeprojektowaniu podeszwy, produkty Tenayi zapewniają jeszcze większą wygodę przy jednoczesnej poprawie czucia skały i pracy na tarcie. To, oraz guma Vibram XS Grip sprawiają, że modele tej hiszpańskiej firmy naprawdę dają radę, zarówno w skałach, boulderach, na ściance czy w górach.

Od 2012 r. dystrybutorem Tenayi na rynek polski jest firma Camper.

 

Strona domowa   Mail   Facebook RC   RC Youtube   Twitter WC

 

Pobierz plik:

Katalog Tenaya
           Rozmiarówka Tenaya

5 produkt (ów)

Siatka  Lista 

Ustaw kierunek malejący
 1. Tenaya Iati

  Buty wspinaczkowe Tenaya IATI

  IATI to kolejny, po TARIFIE, model czerpiący pełnymi garściami z rewolucyjnych rozwiązań OASI. W tym wypadku jednak dodając do nich dużą dawkę indywidualnego i unikalnego charakteru.
  Dowiedz się więcej

  510,00 zł

 2. Tenaya Oasi

  Buty wspinaczkowe Tenaya OASI

  Krótki opis jest zdecydowanie "zbyt krótki", by opisać Tenayę Oasi! :-)
  Dowiedz się więcej

  490,00 zł

 3. Tenaya RA

  Buty wspinaczkowe Tenaya RA

  RA - najlepszy but na rzepy na świecie! Wybór Ramona Juliána - dlaczego jeszcze nie Twój?
  Dowiedz się więcej

  430,00 zł

 4. Tenaya Tarifa

  Buty wspinaczkowe Tenaya Tarifa

  Co zrobić, żeby najbardziej precyzyjny but w ofercie uczynnić jeszcze bardziej precyzyjniejszym? Należy oddać wspinaczom możliwość zabawy z jego sztywnością i pozwolić im na jej regulację za pomocną sznurówek! W ten sposób narodziła się Tarifa, czyli wiązana (i żółta!) wersja kultowego Oasi!
  Dowiedz się więcej

  490,00 zł

 5. Tenaya Tatanka

  Buty wspinaczkowe Tenaya TATANKA

  Tatanka - święty Graal wśród butów wspinaczkowych.
  Dowiedz się więcej

  430,00 zł

5 produkt (ów)

Siatka  Lista 

Ustaw kierunek malejący