Wyszukiwanie zaawansowane

Witamy w sklepie CAMPER

Buty wspinaczkowe Tenaya OASI

Oceń ten produkt jako pierwszyDostępność: W magazynie

Nazwa produktu Cena Ilość
Tenaya OASI UK 2

490,00 zł

Tenaya OASI UK 2.5

490,00 zł

Tenaya OASI UK 3

490,00 zł

Tenaya OASI UK 3.5

490,00 zł

Tenaya OASI UK 4.5

490,00 zł

Tenaya OASI UK 5

490,00 zł

Tenaya OASI UK 5.5

490,00 zł

Brak w magazynie

Tenaya OASI UK 6

490,00 zł

Tenaya OASI UK 6.5

490,00 zł

Tenaya OASI UK 7

490,00 zł

Tenaya OASI UK 7.5

490,00 zł

Tenaya OASI UK 8

490,00 zł

Tenaya OASI UK 8.5

490,00 zł

Tenaya OASI UK 9

490,00 zł

Tenaya OASI UK 9.5

490,00 zł

Tenaya OASI UK 10

490,00 zł

Krótki opis

Krótki opis jest zdecydowanie "zbyt krótki", by opisać Tenayę Oasi! :-)
Tenaya Oasi

Więcej widoków

Ile czasu potrzeba na zaprojektowanie najlepszego buta? Nie zwyczajnie dobrego, ale właśnie najlepszego?


Tenaya twierdzi, że 2 lata - właśnie tyle zajeła im praca nad modelem OASI. Najnowszym, bezkompromisowym, sensacyjnie skutecznym i niebywale pięknym butem wspinaczkowym!


2 lata ciężkiej pracy nie odbywało się jednak tylko w gorącej, hiszpańskiej pracowni. Duży wkład w projektowanie buta mieli także sami wspinacze - zwłaszcza Ramon Julian oraz Alex Megos. Efektów nie trzeba daleko szukać - to właśnie Oasi ma ten zaszczyt bycia pierwszym butem, w którym padło 9a OS.


Nie jest jednak tak, że inżynierowie nie mieli nic do powiedzenia. To dzięki nim w Oasi mamy, obok klasycznych cech każdego modelu Tenaya, mnóstwo innowacji, z których najważniejszy jest system Draxtor. O co chodzi? Pod tą enigmatyczna nazwą kryje się system rzepów, dzięki któremu zapinanie buta będzie jeszcze szybsze a stopień ściśnięcia stopy (dodatkowo regulowany klamrą na pasku) bardziej precyzyny. Do tego, dzięki zastosowaniu dwóch cieńkich rzepów, całość jest lżejsza, nie zmniejszając jednak efektywności zapięcia. Dba o to także sposób ich umieszczenia - inaczej niż u konkurencyjnych firm, oba rzepy wychodzą z jednej strony, eliminując ryzyko odpięcia w czasie podhaczania stopy. Usprawnia to także zapinanie i - co jeszcze ważniejsze - odpinanie :-)


Nie będzie jednak takiej potrzeby, gdyż podobnie jak reszta modeli Tenayi, Oasi jest butem niezwykle komfortowym i wygodnym - i to mimo całej swojej asymetryczności. Buty nawet nierozbite nie katują, mimo właściwie dobranego rozmiaru! Jest to sposób wykonania i zaprojektowania butów opanowany do tej pory tylko przez tą hiszpańską manufakturę, dzięki czemu na Zachodzie ich buty cieszą się niezłabnącym zainteresowaniem. 


Oprócz tego, but został zaprojektowany używając nowego, totalnie unikalnego systemu o szumnej nazwie RB Range X. I choć brzmi to "poważnie", nie ma nic wspólnego z archiwum X! Nie wdając się w techniczne szczegóły, system zapewnia maksymalne czucie skały oraz perfekcyjne wyważenie buta. Po testach możemy powiedzieć jedno - działa fantastycznie. I to bez marketingowej ściemy :-)


Nowa jest także guma - po raz pierwszy Tenaya zdecydowała się zastosować gumę Vibram XS Grip o grubości 3.5 mm. Podobnie jak RB Range X poświęcona jest ona w całości jak najlepszemu czuciu skały. Niezależnie, czy to małe dziurki, krawądki czy tarcie - Oasi dadzą sobie radę.


Ale czym byłby porządny but wspinaczkowy bez ostrego i precyzyjnego czubka? Ten, który znaleźć można w Oasi naprawdę potrafi zadziwić swoją zaradnością. Pozostaje skuteczny niezależnie od warunków i formacji skalnych, a jego oblanie gumą ułatwia podhaczanie palców na przewieszonych drogach. Również pięta, także obita gumą, zapewnia wygodę oraz pewne trzymanie stopy. Z rozmów z naszymi testerami z Paprika Korps usłyszeliśmy, że "trzyma piętę jak rękawiczka".


Podobnie jak reszta "rodziny", także Oasi wykonane jest z mikrofibry. Dzięki temu, wspinacz ma zapewnione odpowiednią oddychalność buta a także niebywały wręcz komfort, nie tracąc nic ze wspominanej wcześniej sztywności. Co więcej, podobnie jak w modelu Tatanka, również tutaj producent zdecydował się na zastosowanie "wewnętrznej skarpety" trzymającej stopę - rezultatem tego jest fakt, że nawet niezapiętę buty zachowują odpowiedną sztywność i sumiennie trzymają stopę.


Wisienką na torcie są kolory, oraz agresywny design, który świetnie się prezentuje na zdjęciach :-)


Zobacz prezentację butów:
Zobacz też, jak Alex Megos w filmie nakręconym przez DMM czyni dobry użytek z Oasi:


Das Pumpenhausen First Ascent from DMM Climbing on Vimeo.


Pobierz plik:

Katalog Tenaya
           Rozmiarówka Tenaya
Dostawa 0-48 godzin
Waga 320 g
Rodzaj wiązania Rzepy Draxtor
Guma Vibram XS Grip 3.5 mm
Materiał Mikrofibra

Mogą cię również zainteresować następujące produkty

Buty wspinaczkowe Red Chili DURANGO VCR

Buty wspinaczkowe Red Chili DURANGO VCR

279,99 zł

Buty wspinaczkowe Red Chili SPIRIT VCR

Buty wspinaczkowe Red Chili SPIRIT VCR

220,00 zł

Buty wspinaczkowe Red Chili CORONA VCR

Buty wspinaczkowe Red Chili CORONA VCR

275,00 zł

Buty wspinaczkowe Tenaya TATANKA

Buty wspinaczkowe Tenaya TATANKA

430,00 zł

Buty wspinaczkowe Tenaya RA

Buty wspinaczkowe Tenaya RA

430,00 zł

     

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.


Napisz własną recenzję

Oceniasz: Buty wspinaczkowe Tenaya OASI