Wyszukiwanie zaawansowane

Witamy w sklepie CAMPER

Buty wspinaczkowe Tenaya TARIFA

Oceń ten produkt jako pierwszyDostępność: W magazynie

Nazwa produktu Cena Ilość
Tenaya TARIFA UK 2

490,00 zł

Tenaya TARIFA UK 2.5

490,00 zł

Tenaya TARIFA UK 3

490,00 zł

Tenaya TARIFA UK 4

490,00 zł

Tenaya TARIFA UK 5

490,00 zł

Tenaya TARIFA UK 6

490,00 zł

Tenaya TARIFA UK 6.5

490,00 zł

Tenaya TARIFA UK 7

490,00 zł

Tenaya TARIFA UK 7.5

490,00 zł

Tenaya TARIFA UK 8.5

490,00 zł

Tenaya TARIFA UK 9

490,00 zł

Tenaya TARIFA UK 9.5

490,00 zł

Krótki opis

Siostrzany model znanego i powszechnie szanowanego Oasi! Tarifa to wiązana perfekcja, zaprojektowana dla jak najlepszego czucia skały!
Buty wspinaczkowe Tenaya Tarifa

Więcej widoków

Co zrobić, żeby najbardziej precyzyjny but w ofercie uczynnić jeszcze bardziej precyzyjniejszym? Należy oddać wspinaczom możliwość zabawy z jego sztywnością i pozwolić im na jej regulację za pomocną sznurówek! W ten sposób narodziła się Tarifa, czyli wiązana (i żółta!) wersja kultowego Oasi!


Właśnie sznurówki są największą zmianą w stosunku do rzepowego pierwowzoru. Ich konstrukcja umożliwia szybkie, pewne i precyzyjne dopasowanie poziomu opięcia stopy przez buta - od "kapci" na łatwiejsze i dłuższe drogi, po ich absolutne przeciwieństwo na życiowych OSach i RP. Wszystko to podane w trwały i odporny na przetarcia sposób - materiałowych oczkach trzymających sznurówki i gwarantujących ich równomierne ułożenie. Dzięki dużemu rozmiarowi i zintegrowanej z butem konstrukcji, ryzyko że przy nerwowym zaciąganiu sznurówek urwiemy szlufki, zostało drastycznie zminimalizowane. 


Podobnie jak reszta modeli Tenayi, Tarifa jest butem niezwykle komfortowym i wygodnym - i to mimo całej swojej asymetryczności. Buty nawet nierozbite nie katują, mimo właściwie dobranego rozmiaru! Jest to sposób wykonania i zaprojektowania butów opanowany do tej pory tylko przez tą hiszpańską manufakturę, dzięki czemu na Zachodzie ich buty cieszą się niezłabnącym zainteresowaniem. 


Oprócz tego, but został zaprojektowany używając nowego, totalnie unikalnego systemu o szumnej nazwie RB Range X. I choć brzmi to "poważnie", nie ma nic wspólnego z archiwum X! Nie wdając się w techniczne szczegóły, system zapewnia maksymalne czucie skały oraz perfekcyjne wyważenie buta. Po testach możemy powiedzieć jedno - działa fantastycznie. I to bez marketingowej ściemy :-)


Nowa jest także guma - po raz pierwszy Tenaya zdecydowała się zastosować gumę Vibram XS Grip o grubości 3.5 mm. Podobnie jak RB Range X poświęcona jest ona w całości jak najlepszemu czuciu skały. Niezależnie, czy to małe dziurki, krawądki czy tarcie - Tarifa dadzą sobie radę.


Ale czym byłby porządny but wspinaczkowy bez ostrego i precyzyjnego czubka? Ten, który znaleźć można w Tarifie naprawdę potrafi zadziwić swoją zaradnością. Pozostaje skuteczny niezależnie od warunków i formacji skalnych, a jego oblanie gumą ułatwia podhaczanie palców na przewieszonych drogach. Również pięta, także obita gumą, zapewnia wygodę oraz pewne trzymanie stopy. Z rozmów z naszymi testerami z Paprika Korps usłyszeliśmy, że "trzyma piętę jak rękawiczka".


Podobnie jak reszta "rodziny", także Tarifa wykonana jest z mikrofibry. Dzięki temu, wspinacz ma zapewnione odpowiednią oddychalność buta a także niebywały wręcz komfort, nie tracąc nic ze wspominanej wcześniej sztywności. Co więcej, podobnie jak w modelu Tatanka, również tutaj producent zdecydował się na zastosowanie "wewnętrznej skarpety" trzymającej stopę - rezultatem tego jest fakt, że nawet niezapiętę buty zachowują odpowiedną sztywność i sumiennie trzymają stopę.


Wisienką na torcie są kolory, oraz agresywny design, który świetnie się prezentuje na zdjęciach :-)


Zobacz prezentację butów:
Pobierz plik:

Katalog Tenaya
           Rozmiarówka Tenaya
Dostawa 0-48 godzin
Waga 320 g
Rodzaj wiązania Sznurówki
Guma Vibram XS Grip 3.5 mm
Materiał Mikrofibra

Mogą cię również zainteresować następujące produkty

Buty wspinaczkowe Red Chili DURANGO VCR

Buty wspinaczkowe Red Chili DURANGO VCR

279,99 zł

Buty wspinaczkowe Red Chili SPIRIT VCR

Buty wspinaczkowe Red Chili SPIRIT VCR

220,00 zł

Buty wspinaczkowe Red Chili CORONA VCR

Buty wspinaczkowe Red Chili CORONA VCR

275,00 zł

Buty wspinaczkowe Tenaya TATANKA

Buty wspinaczkowe Tenaya TATANKA

430,00 zł

Buty wspinaczkowe Tenaya RA

Buty wspinaczkowe Tenaya RA

430,00 zł

Buty wspinaczkowe Tenaya OASI

Buty wspinaczkowe Tenaya OASI

490,00 zł

   

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.


Napisz własną recenzję

Oceniasz: Buty wspinaczkowe Tenaya TARIFA