Wyszukiwanie zaawansowane

Witamy w sklepie CAMPER

Przyrząd zjazdowy ISC D4

Oceń ten produkt jako pierwszyDostępność: W magazynie

Nazwa produktu Cena Ilość
ISC D4 - Czerwony

803,00 zł

ISC D4 - Czarny

803,00 zł

Krótki opis

D4 to jeden z najlepszych i najtrwalszych przyrządów zjazdowych na rynku!
Przyrząd zjazdowy ISC D4 (lina oraz karabinek sprzedawane osobno)

Więcej widoków

D4 to jeden z najlepszych i najtrwalszych przyrządów zjazdowych na rynku! 


Po pierwsze, bezpieczeństwo. D4 wyposażone jest w rączkę z funkcją antypaniczną - i to podwójną! Uaktywnia się ona w przypadku, gdy operator zacznie spadać trzymając za dźwignię, lub gdy za mocno za nią pociągnie. W obu tych przypadkach rączka automatycznie przekoczy i zablokuje się w bezpiecznej pozycji. W celu odblokowania wystarczy ją przekręcić w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Nie należy się obawiać, że system nie zadziała, gdy będzie go obsługiwała drobniejsza osoba - D4 pracuje w zakresie od 60 do 240 kg, gwarantując bezpieczeństwo każdemu użytkownikowi. Co wiecej, duże obciążenie maksymalne umożliwia awaryjne opuszczanie nawet dwóch osób naraz z wysokości 100 metrów (zgodnie z CE EN 12841:2006/C).


Co więcej, D4 jest bardzo trwałym przyrządem. Przede wszystkim, inaczej niż znaczna część przyrządów konkurencji, wykonany jest w całości z metalu - tyczy się to także rączki, której nie da się wygiąć lub złamać, nawet jeśli w wolnym czasie zajmujecie się siłowaniem na rękę ;-)
Same okładziny wykonane są z bardzo trwałego aluminium, dodatkowo lakierowanego proszkowo (dwie wersje kolorystyczne do wyboru). To ostatnie daje nam nie tylko ładny wygląd, ale i zwiększa odporność na korozję, nie wspominając o rysach i otarciach. 


ISC D4 to również niezwykle przemyślany przyrząd - co widać już od pierwszego otwarcia. Żeby zainstalować linę w D4 wystarczy wcisnąć metalowy przycisk znajdujący się z boku urządzenia i odsunąć okładzinę. Guzik jest na tyle duży, że można go zwolnić w rękawiczkach, a przy tym na tyle schowany, żeby nie dało się go otworzyć przez przypadkiem. Od razu też śpieszymy uspokoić sceptyków tego patentu - otwarcie przyrządu pod obciążeniem jest niemożliwe. Jeszcze jednym plusem takiego rozwiązania, jest fakt, że nie trzeba wypinać karabinka by wpiąć linę. Efektem tego, jest znacznie mniejsze ryzyko, że przyrząd nam spadnie podczas pracy. 


Urządzenie pracuje z najpopularniejszymi na rynku linami statycznymi o średnicy od 10.5 do 11.5 mm. Jego maksymalna prędkość opuszczania wynosi 2 m/s, natomiast maksymalna wysokość to 100 m. Może to być jednak zarówno 100 metrów w Abu Dhabi, jak i na północy Norwegii, ponieważ zakres temperatur, w których D4 może pracować wynosi od -40 °C do +45 °C. 


Przyrząd waży jedynie 680 gramów i ze swoją zwartą budową spokojnie zmieści się w plecaku lub worze transportowym. Każda sztuka posiada indywidualny numer seryjny wraz z datą produkcji, co znacząco ułatwia coroczną kontrolę SOI. 


Przyrząd, podobnie jak cały sprzęt ISC, został zaprojektowany oraz wyprodukowany w Walii. 


Dane techniczne:


Waga: 680 gr
Zakres lin: 10.5 - 11.5 mm
Obciążenie: 60 - 240 kg
Maksymalna liczba użytkowników: 2 osoby
Maksymalna prędkość zjazdu: 2 m/s
Maksymalna wysokość zjazdu: 100 m
Zakres temperatur:  -40 °C - +45 °C. 


Przyrząd posiada certyfikaty CE EN 12841:2006/C, NFPA 1983 (2012ED)E, ANSI Z359.4-07


Pobierz plik:

Katalog ISC  Katalog ISC Arborystyka  Katalog ISC Parki Linowe
Dostawa 0-48 godzin

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.


Napisz własną recenzję

Oceniasz: Przyrząd zjazdowy ISC D4