Wyszukiwanie zaawansowane

Witamy w sklepie CAMPER

Czekan DMM APEX

Oceń ten produkt jako pierwszyDostępność: W magazynie

Nazwa produktu Cena Ilość
DMM Apex Łopatka

920,00 zł

DMM Apex Młotek

920,00 zł

Krótki opis

Czołowy przedstawiciel nowej rodziny czekanów DMM. Zielona bestia, która lubi dziabać... lód :-)
Czekan DMM APEX

Więcej widoków

Czołowy przedstawiciel nowej rodziny czekanów DMM. Zielona bestia, która lubi dziabać... lód :-)


Apex to zaprojektowane od podstaw i z uwzględnieniem preferencji wspinaczy profesjonalne narzędzie do wspinaczki lodowej. Dzięki swojej uniwersalnej konstrukcji, sprawdzi się zarówno w twardym, hardkorowym lodzie jak i na mixtach. Wygięcie styliska (wykonanego z megamocnego aluminium 7075), dopracowywane przez kawał czasu, sprawia, że czekan zawsze pewnie siada i bezpiecznie trzyma ciężar wspinacza. Gwarancję dobrego osadzenia zapewniają też dodatkowe ciężarki (o masie zestawu 44 g wraz ze śrubą), dodatkowo wyważające ostrze. Jeśli jednak wolimy zdać się tylko na siebie, odkręcenie obciążenia jest łatwiejsze niż złożenie najprostszego stolika z Ikei :-)


Ten techniczny, 50-centrymetrowy czekan nie został jednak zaprojektowany tylko pod kątem precyzji i bezkompromisowej skuteczności. Ogromną wagę poświęcono też wygodzie i komfortowi użytkowania Apex'a. Rękojeść wykonana jest z mocnego aluminium, dodatkowo pokrytego warstwą gumowanego plastiku, który ułatwia trzymanie i operowanie dziabą, niezależnie od wielkości dłoni czy grubości rękawic, w jakich przyjdzie nam się wspinać. Zastosowanie izolacji sprawia, że ta część czekana nie łapie tak szybko zimna, co jest niezwykle przydatne w czasie długich, zimowych przejść. Sam czekan w dolnej części jest nawiercany, dzięki czemu udało się jeszcze bardziej zbić masę, nie obniżając przy tym wytrzymałości. Dodatkowym ułatwieniem jest odkręcany trigger, znajdujący się na styku styliska z rękojeścią. W zestawie z czekanem dostajemy również klucze imbusowe do zmiany ostrzy oraz taśmę do owinięcia styliska.


Ostrza same w sobie też stanowią dzieło sztuki. Zamiast pojść na łatwiznę i dostosować któryś ze swoich dotychczasowych modeli, DMM zaprojektował ostrza od podstaw, specjalnie dla modeli Apex i Switch. Pierwszy ząb został opracowany pod kątem jak najlepszego oparcia na krawędziach, podczas gdy 6 następnych zapewnia skuteczne wbicie i penetrację lodu - a przy tym minimalizuje ryzyko zaklinowania dziaby. Kolejne, większe zęby zapewniają bezpieczne i pewne oparcie w luźniejszym otoczeniu, czy podczas podchodzenia. Podobnie sytuacja ma się z ostatnimi 3 zębami, zaprojektowanymi specjalnie pod ostre nachylenia. Ostrza, dla redukcji masy i zwiększenia wytrzymałości, są połączone z młotkiem lub łopatką. Dla bezpieczeństwa, wszystkie czekany wyposażone są w osłonę ostrza.


Łopatka, mimo kompaktowych rozmiarów i niskiej wagi (152 g wraz z ostrzem) zapewnia skuteczne oczyszczanie półek ze śniegu, a dodatkowo nie zakłóca równowagi i wyważenia czekana. Podobnie młotek, który choć nie sparawia wrażenia dużego, jest bardzo skuteczny w każdych warunkach a przy tym lekki (137 g wraz z ostrzem).


Nadal jednak, Apex potrafi zaskoczyć  - chociażby systemem TRIC, czyli T-Rated Integrity Construction. Pod tym skrótem kryje się specjalna konstrukcja wszystkich czekanów DMM, dzięki której wytrzymałość wzdłużna wynosi aż 20 kN! Jak tego dokonano? Wszystko dzięki kuciu na gorąco, ogromnym prasom, gdzie czekany są wykuwane pod naciskiem ponad 100 ton a także projektowaniu CNC. Dzięki temu, pomimo większej krzywizny, wszystkie dziaby mogą być używane jako centralne punkty asekuracyjne - zupełnie jak klasyczne czekany stanowiskowe typu T. W środkowej części główki czekana znajdziemy oczko do wpięcia karabinka. Przyznać trzeba, że Walijczycy bardzo się postarali :-) 


Wbicie czekana, nawet w bardzo ciężki śnieg, nie będzie problem. Gwarantuje to ostry, zakrzywiony szpic znajdujący się na dole Apexa. Świetnie sprawdzi się on także przy podejściach czy hamowaniu podczas zjazdu. Znajdujące się w nim oczko umożliwia wpięcie lonży. 


Apex został również bardzo skrupulatnie zabezpieczony przed wilgocią - zarówno w punkcie stylu styliska z rękojeścią jak i przy głowicy czekana znajdziemy wodoodporny klej, który dodatkowo usztywnie konstrukcję. Inaczej niż na brytyjskich samochodach, na brytyjskich dziabach nie ma prawa pojawić się nawet kropka rdzy :-)


A jeśli nasz opis nie przekonał Was do Apexa, przeczytajcie recenzje magazynu UKClimbing :-)


Zobaczcie też film o całej ofercie czekanów DMM:


 


 


Dane techniczne:


Długość - 50 cm
Materiał - aluminium 7075 


Waga:
wersja z młotkiem - 629 g/673 g (z obciążnikami ostrza)
wersja z łopatką -  614 g/658 g (z obciążnikami ostrza)
ostrze z łopatką - 152 g
ostrze z młotkiem - 127 g
obciążniki na ostrze - 44 g (komplet wraz ze śrubą) 


Wytrzymałość wzdłużna - 20 kN


Czekan, podobnie jak wszystkie produkty DMM został wyprodukowany w Walii


Pobierz plik:
Katalog DMM   Katalog DMM    Katalog DMM  
DMM Instrukcja
Dostawa 0-48 godzin

Mogą cię również zainteresować następujące produkty

Czekan DMM FLY

Czekan DMM FLY

669,99 zł

     

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.


Napisz własną recenzję

Oceniasz: Czekan DMM APEX