Wyszukiwanie zaawansowane

Witamy w sklepie CAMPER

Uprząż arborystyczna Skylotec Kolibri Click

Oceń ten produkt jako pierwszyDostępność: W magazynie

Normalna cena: 1 294,99 zł

Promocja: 1 199,99 zł

Krótki opis

Jedna z najwygodniejszych uprzęży na rynku arborystycznym - profesjonalna, jak jej użytkownicy!
Uprząż arborystyczna Skylotec Kolibri Click

Więcej widoków

Jedna z najwygodniejszych uprzęży na rynku arborystycznym - profesjonalna, jak jej użytkownicy!


Kolibri Click to model zaprojektowany specjalnie do pielęgnacji drzew, uwzględniający trudy i specyfikę tej wyjątkowej dziedziny wspinania. Przede wszystkim, oferuje bardzo duży zakres ruchów, umożliwiający bezproblemową pracę w koronie, i to w iście królewskich warunkach. Bardzo szeroki (205 mm na środku, 120 mm na krawędziach) pas biodrowy został obity miękką i oddychającą gąbką, zapewniającą dobrą oddychalność pleców. W połączeniu z dosyć sztywną konstrukcją samego pasa otrzymujemy bardzo wygodną uprząż, która dba o dobre podparcie pleców i anatomiczne dopasowanie do użytkownika, niezależnie od jego wagi i wzrostu. Wspierają go pętle udowe, zaprojektowane w taki sposób, żeby wyeliminować konieczność korzystania z ławki. Każda pętla została podzielona na 14 rzędów, które zapewniają skuteczne podparcie oraz dobry przepływ krwi w nogach.


Część "Click" w nazwie uprzęży wynika z faktu zastosowania w uprzęży szybkich i płynnie działających klamerek typu Cobra o wytrzymałości 18 kN każda. Korzyści płynące z tego rozwiązania są wymierne - w krótszym czasie ubierania oraz ściągania - a także niewymierne - w większym komforcie noszenia oraz pewności, że klamra jest zapięta. Są one na tyle przemyślane, że nie ma ryzyka by zahaczyć o nie w czasie wycinki. 


Centralne kolucho znajduje się na regulowanym pasie i posiada bardzo dużą średnicę, dzięki czemu operowanie uszkiem jest jeszcze wygodniejsze. Zostało wykonane z aluminium i (jeśli tylko użytkownik sobie tego życzy) może zostać bez problemu wymienione na inny punkt wpięcia.


Kolibri posiada bardzo dużo dodatków - na pasie biodrowym znajdziemy 6 materiałowych szpejarek, dodatkowo powleczonych plastikiem dla trwałości. Oprócz nich, uprząż jest wyposażona także w dwa boczne punkty asekuracyjne, dzięki którym możemy wygodnie używać linek pozycjonujących. Na pasie biodrowym znajdziemy również elastyczne taśmy, dzięki którym możemy mieć zawsze pod ręką apteczkę. Wspominanie o specjalnie zaprojektowanych taśmach do wpięcia pilarki jest tylko formalnością ;-)


Uprząż produkowana jest w jednym rozmiarze, który każdy użytkownik bez problemu dopasuje do siebie. Elastyczne taśmy łączące pas biodrowy z pętlami udowymi są regulowane na długość, zarówno z przodu, jak i z tyłu. O komfort pracy dbają także ściągacze na pasach regulacyjnych, dzięki którym nadmiar taśmy "nie majda się" wokół użytkownika.


Bardzo dużą uwagę poświęcono też trwałości uprzęży - zewnętrzna warstwa pasów została wykonana z twardego i odpornego materiału, który bez problemu wytrzyma najbardziej nawet intensywną eksploatację.


Uprząż posiada zintegrowaną fiszkę informacyjną z indywidualnym numerem seryjnym, datą produkcji, spełnianymi certyfikatami oraz miejscem do wpisania użytkownika. Została ona dobrze zabezpieczona przed wilgocią, brudem i innymi zanieczyszczeniami, dzięki czemu w wypadku kontroli możemy być pewni, że rewident nie będzie miał problemu ze zweryfikowaniem wieku uprzęży. 


Uprząż dostarczana jest w praktycznym worku transportowym.


Uprząż posiada atesty CE EN 358:1999, EN 813:2008


Uprząż, podobnie jak cały sprzęt Skyloteca, została wyprodukowana w Europie z najlepszych materiałów oraz z najwyższą starannością!


Pobierz plik:

Katalog Skylotec
    Katalog Skylotec     Katalog Skylotec

Deklaracja Skylotec    Instrukcja Skylotec
Dostawa 0-48 godzin

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.


Napisz własną recenzję

Oceniasz: Uprząż arborystyczna Skylotec Kolibri Click