Wyszukiwanie zaawansowane

Witamy w sklepie CAMPER

Uprząż przemysłowa Edelweiss Hercules EVO FULL BODY

Oceń ten produkt jako pierwszyDostępność: W magazynie

669,99 zł

Nazwa produktu Cena Ilość
Edelweiss Hercules EVO FULL BODY S

669,99 zł

Edelweiss Hercules EVO FULL BODY M-L

669,99 zł

Edelweiss Hercules EVO FULL BODY XL

669,99 zł

Krótki opis

Czy osoby pracujące na wysokościach można nazwać współczesnymi herosami? Z uprzężą Edelweiss Hercules na pewno jest im do nich blisko :-)
Uprząż przemysłowa Edelweiss Hercules EVO FULL BODY

Czy osoby pracujące na wysokościach można nazwać współczesnymi herosami? Z uprzężą Edelweiss Hercules na pewno jest im do nich blisko :-)


Wszechstronna i przemyślana konstrukcja uprzęży umożliwia pracę w każdych warunkach - od standardowej pracy na linach, poprzez konserwację elektrowni wiatrowych, ratownictwo z wysokości, prace na sieciach trakcyjnych czy nawet jej używanie przez strażą pożarną lub inne służby. Zakres zastosowań jest naprawdę spory i na pewno przewyższa 12 prac, które musiał wykonać mityczny Herkules :-)


To, co wyróżnia ten model to niebywała wręcz wygoda. 
Uprząż posiada bardzo szeroki (130 mm na środku, 85 mm na krańcach) i wygodny pas biodrowy
, wykonany z przyjemnej w dotyku i oddychającej pianki. Został on wyprofilowany zgodnie z anatomiczną budową pleców i nie powinien sprawiać bólu nawet po wielu, wielu godzinach pracy w podwieszeniu. Pas nie ogranicza ruchów oraz, niezależnie od rozmiaru, zapewnia dużą regulację, umożliwiającą dopasowanie uprzęży do grubości ubioru. Wykonane z tego samego materiału pętle udowe również gwarantują komfort pracy. Ciekawostką jest fakt, że te ostatnie zostały połączone z "górą" za pomocą elastycznej taśmy, dzięki czemu mamy pewność, że pętle udowe idealnie przylegają do ciała użytkownika. 


Szerokie pasy ramienne oraz ich wyprowadzenie w kształcie litery V eliminuje ryzyko podrażnienia szyi podczas pracy, a lekko działające klamry ściągające umożliwiają jak najdokładniejsze dociągnięcie pasów. Podobnie jak na pasie biodrowym, również tutaj przy klamrach wszyto dodatkowe materiałowe pętelki ułatwiające dociągnięcie i zluzowanie taśmy, a więc i jej szybsze dopasowanie. Pętle są w optymalnym rozmiarze - na tyle małe, żeby nie przeszkadzać i nie dodawać wagi, na tyle jednak duże, żeby ich używanie było wygodne nawet dla osób z dużymi palcami, czy podczas pracy w rękawiczkach. Na pasach ramiennych znajdują się także pętle do przypięcia np. krótkofalówki. Wszystkie pasy posiadają gumowe szlufki, dzięki czemu nadmiar taśmy nie przeszkadza w czasie pracy. Dopełnieniem jest oblanie tyłów pasa biodrowego oraz taśm udowych warstwą polietylenu, zwiększając tym samym trwałość uprzęży oraz ułatwiając usuwanie plam powstałych np. w czasie malowania (dzięki temu toksyczne składniki farb nie wnikną we włókna uprzęży, czym mogłyby obniżyć jej wytrzymałość). Pas biodrowy posiada 4 punkty odblaskowe, pomocne zwłaszcza podczas pracy w nocy. Do tego wszystkiego, Hercules to naprawdę ładna uprząż, a jej zestawienie kolorystyczne nadaje jej bardzo nowoczesnego wyglądu.


Jednak ta uprząż to nie tylko wygląd i komfort - Herkules to przede wszystkim bezpieczeństwo i efektywność pracy!
Pas biodrowy posiada 2 duże, usztywnione szpejarki przeznaczone na przyrządy (wytrzymałość 10 kg) oraz 2 mniejsze, również materiałowe w sam raz do przypięcia lżejszych karabinków, szczotek czy też wiadra z wodą. Do tego, z tyłu uprzęży znajduje się jeszcze 6 pionowych szpejarek, do których przytroczyć można cięższe rzeczy (deklarowana wytrzymałość 5 kg). Oprócz tego, na bokach uprzęży znajdują się dwa duże, wykonane z duraluminium punkty asekuracyjne, przeznaczone do stabilizacji pozycji roboczej. Są one obracane o 180° i posiadają atest CE EN 358.


Herkules posiada także 3 punkty wpięcia, (dwa z przodu oraz jeden z tyłu), z czego górne przednie oraz tylnie wykonane są ze stali i mogą służyć za miejsce wpięcia absorbera (atest CE EN 361). Tylne ucho okaże się także pomocne w sytuacjach "awaryjnych". Centralny, duraluminiowy punkt wpięcia został obniżony, żeby korzystniej rozprowadzać wagę użytkownika po systemach nośnych uprzęży. Z przodu uprzęży znajduje się łącznik, posiadający certyfikat CE EN 813, który poszczycić się może wzmocnionym przeszyciem i dość dużą średnicą - efektem czego użytkownikowi wygodniej będzie wpiąć do niego karabinek czy inny sprzęt ochrony osobistej. Przeprojektowana konstrukcja sprawdzi się także podczas podchodzenia. 


Mimo tych wszystkich wygód i dodatków, uprząż zachowuje całkiem niską wagę (odpowiednio: S - 1570 g, M-L - 1610 g, XL - 1830 g)


Uprząż dostarczana jest w praktycznej i bardzo odpornej torbie transportowej.


Tabela Full Body


Uprząż posiada atesty CE EN 358, EN 813, EN 361 CE 0120


Pobierz plik:
Katalog Edelweiss     Katalog Edelweiss

Dostawa 0-48 godzin

Mogą cię również zainteresować następujące produkty

Uprząż przemysłowa Edelweiss Hercules EVO SIT

Uprząż przemysłowa Edelweiss Hercules EVO SIT

449,99 zł

     

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.


Napisz własną recenzję

Oceniasz: Uprząż przemysłowa Edelweiss Hercules EVO FULL BODY