Wyszukiwanie zaawansowane

Witamy w sklepie CAMPER

Uprząż przemysłowa Skylotec RESCUE PRO 2.0

Oceń ten produkt jako pierwszyDostępność: W magazynie

Nazwa produktu Cena Ilość
Skylotec Rescue Pro 2.0 XS - M

Normalna cena: 1 274,99 zł

Promocja: 1 170,00 zł

Skylotec Rescue Pro 2.0 M - XXL

Normalna cena: 1 274,99 zł

Promocja: 1 170,00 zł

Krótki opis

Uprząż robocza Skylotec Rescue Pro 2.0 to już nawet nie Mercedes wśród uprzęży - poziom komfortu i wygody jaki oferuje znacznie bardziej odpowiada Rolls-Royce'owi lub prywatnemu jachtowi ;-)
Uprząż przemysłowa Skylotec RESCUE PRO 2.0

Więcej widoków

Uprząż robocza Skylotec Rescue Pro 2.0 to już nawet nie Mercedes wśród uprzęży - poziom komfortu i wygody jaki oferuje znacznie bardziej odpowiada Rolls-Royce'owi lub prywatnemu jachtowi ;-)


Model ten to klejnot koronny Skyloteca i uprząż, która jest ich absolutnie topowym osiągnięciem. Dopracowana do perfekcji, z obsesyjną dbałością o szczegóły i mnóstwem ciekawych patentów, stanowi bardzo ciekawą propozycję wśród uprzęży tej klasy.


Zaprojektowana z myślą o użytkownikach, którzy spędzają w niej całe dnie, Rescue Pro 2.0 oferuje komfort totalny, zaczynając od pasów naramiennych, a na udowych kończąc. Plecy mają dobre podparcie dzięki bardzo szerokiemu pasowi biodrowemu, którego szerokość wynosi od 95 mm (przy ściągaczach) do 130 mm w środkowej części. Został on wyprofilowany zgodnie z anatomicznym układem pleców i nie powinien sprawiać bólu nawet po wielu, wielu godzinach pracy w podparciu. Obicie pasów miękką i oddychającą gąbką zapewnia odpowiednią higienę pracy, niezależnie od warunków pogodowych. Ten sam schemat zastosowany został w górnej części uprzęży - pomiędzy łopatkami znajdziemy trójkąt porządkujący taśmy z wszytym punktem wpięcia a na ramionach odpinane i regulowane obicia, które użytkownik może dopasować do swojego wzrostu. Wszystko obite grubą gąbką, która dba o iście królewski komfort :-)


Również pętle udowe stawiają na wygodną pracę - dlatego też Skylotec zastosował w nich szybkie klamry typu Cobra, o wytrzymałości 18 kN każda. Korzyści płynące z tego rozwiązania są wymierne - w krótszym czasie ubierania oraz ściągania - a także niewymierne - w większym komforcie noszenia oraz pewności, że klamra jest zapięta. Są one na tyle przemyślane, że można nimi operować nawet w grubych rękawicach


Ważnym punktem tego modelu są także taśmy ściągające zastosowane w uprzęży. Działają przyjemnie łatwo, zapewniając jednak maksimum pewności, że uprząż została dopasowana do wymiarów użytkownika. Wszystkie klamry (o wytrzymałości 17.8 kN) posiadają dodatkowo wszyte materiałowe pętelki ułatwiające poluzowanie taśmy a więc i jej łatwiejsze zdejmowanie. Pętle są w optymalnym rozmiarze - na tyle małe, żeby nie przeszkadzać i nie dodawać wagi, na tyle jednak duże, żeby ich używanie było wygodne nawet dla osób z dużymi palcami.


Rescue Pro 2.0 wyposażone jest w całkowicie metalowy przyrząd zaciskowy, montowany na wysokości piersi. Croll posiada naturalnie repa umożliwiającego łatwiejsze operowanie przyrządem, a jego krzywkę zaopatrzono w trzy otwory do usuwania zabrudzeń. Ząbki posiadają wysoki profil i pewnie współpracują z linami o średnicy od 8 mm do 13 mm. Pozycję przyrządu można regulować, jak i całkowicie go odpiąć, dzięki maillonowi, do którego jest on przypięty. 


Innym ciekawym patentem są również osobne punkty wpięcia ławki - efektem tego użytkownik może zachować większy porządek oraz niespotykaną do tej pory swobodę ruchów.


Skylotec wyposażył swoją topową uprząż w bardzo duże boczne punkty wpięcia. Wykonane z aluminium, posiadają 22.5 kN wytrzymałości i świetnie współpracują z linkami do pracy w podparciu, takimi jak np. Skylotec Ergogrip. Są one przyszyte do uprzęży w taki sposób, że można je złożyć, dzięki czemu nie będziemy obijali sobie o nie łokci w czasie pracy. 


Uprząż posiada 4 punkty wpięcia, z których 2 są atestowane do pracy z absorberem. Znajdziemy je:
- z przodu, przy uszkach do wpięcia ławki
- z prodzu, nad crollem (atestowany do pracy z absorberem)
- z tyłu, na trójkącie na łopatkach, dodatkowo chowany w pokrowcu (atestowany do pracy z absorberem)
- z tyłu, na pasie biodrowym


Rescue Pro posiada także wskaźnik bezpieczeństwa, który aktywuje się w momencie wyłapania lotu lub zbyt dużego zużycia uprzęży. Znajduje się on na taśmie na plecach.


Kolejnym z "gadżetów" jest dołączany w standardzie nóż ratowniczy, który w sytuacji niebezpieczeństwa umożliwia odcięcie taśmy. Opracowany przez firmę Safety Knife posiada dużą rękojeść i bardzo ostre ostrze. Nie ma jednak ryzyka użycia go przez przypadek - nóż posiada swoją kieszonkę na pasie biodrowym, a dodatkowo sam nóż posiada klips, dzięki któremu dopina się go bezpośrednio do pasa.


Uprząż posiada wiele więcej patentów i patencików, wśród których najważniejsze to:
- 4 materiałowe szpejarki na pasie biodrowym, o wytrzymałości 7 kg każda
- 4 mniejsze, metalowe oczka na pasie biodrowym, o wytrzymałości 10 kg każda
- 1 duża, materiałowa szpejarka centralna, wytrzymująca obciążenie statyczne 15 kg
- 2 szpejarki udowe zamontowane na taśmach udowych, o wytrzymałości 7 kg każda
- 2 dodatkowe oczka z metalu, zamotowane na pasach ramiennych
- elastyczne opaski trzymające nadmiar taśmy, powstały po regulacji 


Bardzo dużą uwagę poświęcono też trwałości uprzęży - zewnętrzna warstwa pasów została wykonana z twardego i odpornego materiału, który świetnie sprawdzi się nawet w elektrowniach wiatrowych, gdzie często dochodzi do tarcia o ścianę. Docenią to także konserwatorzy anten radiowych, sieci trakcyjnych, ratownicy, jak również i technicy dostępu linowego!


Mimo tych wszystkich wygód i dodatków, uprząż zachowuje całkiem niską wagę - Rescue Pro waży tylko 2,6 kg, i występuje w 3 rozmiarach o dużym zakresie regulacji! 


Uprząż posiada zintegrowaną fiszkę informacyjną z indywidualnym numerem seryjnym, datą produkcji, spełnianymi certyfikatami oraz miejscem do wpisania użytkownika. Została ona dobrze zabezpieczona przed wilgocią, brudem i innymi zanieczyszczeniami, dzięki czemu w wypadku kontroli możemy być pewni, że rewident nie będzie miał problemu ze zweryfikowaniem wieku uprzęży. 


Uprząż dostarczana jest w praktycznym worku transportowym.


Tabela z rozmiarami:


Tabela rescue 


Uprząż posiada atesty CE EN 358, EN 361, EN 813, AS/NZS 1891.1:2007


Uprząż, podobnie jak cały sprzęt Skyloteca, została wyprodukowana w Europie z najlepszych materiałów oraz z najwyższą starannością!


Pobierz plik:

Katalog Skylotec
    Katalog Skylotec     Katalog Skylotec

Deklaracja Skylotec    Instrukcja Skylotec
Dostawa 0-48 godzin

Mogą cię również zainteresować następujące produkty

Uprząż przemysłowa Edelweiss Hercules EVO FULL BODY

Uprząż przemysłowa Edelweiss Hercules EVO FULL BODY

549,99 zł

     

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.


Napisz własną recenzję

Oceniasz: Uprząż przemysłowa Skylotec RESCUE PRO 2.0